02 Nisan 2020 Perşembe
Hakkımızda

Firmamız kuruluş tarihleri farklı, mazisi 45 - 50 yıla dayanan 11 adet nakliyat ambarının bir araya gelmesi ile 1995 yılında bir limited şirketi olarak kurulmuştur. Bu birleşmede amaç; daha iyi, daha yeni, çağdaş donanımlı, kaliteli, hızlı bir hizmet sunmaktır. Taşınan malların % 95 ` i ticari mallardır. Bu nedenlerden dolayı şirketlere ticari anlamda daha ciddi ve güvenilir hizmeti sunmayı hedef seçmiştir.

Sektörümüz 1950 ` li yıllarda Eminönü ve Sirkeci `de yağ iskelesi adı verilen yerde, dağınık bir şekilde daha iptidai şartlarda yüklemeler yaparak bu işlere başlamıştır.
          

Bu yüklemeler gemilerle yaklaşık 20 - 25 günde Adana` ya ulaştırılabiliyordu. Bu giden mallar limandan çekilerek çeşitli şekillerde müşterilere ulaştırılıyor ve hatta müşteriler gelip gemilerden kendi mallarını kendileri teslim alıyordu. Şu anda firmamız İstanbul ve diğer illerde olmak üzere çeşitli şubeleriyle sevkiyat yapmaktadır.
         

Bu sevkiyatları gelişen Türkiye şartlarında otabana, köprüler, yollar sayesinde 2 günde hatta ekspres servis ile 1 günde ( 14 - 18 saat ) müşterilerimize teslim etmiş oluyoruz. İşte bu gelişen şartlarda taşımacılık sektörü tüm dünyada olduğu gibi Türkiye de de hızlı bir gelişme ve büyüme kaydetmektedir.

Firmamız da bu sıcak gelişmelere bakarak gerçek rekabet ortamı çerçevesinde kulvarını genişleterek tüm Türkiye geneli sevkiyat, dağıtım, organizasyon, depolama, lojistik vb. alanlarda 21. Yüzyılda yerini almak zorunluluğu hissetmektedir.

İstanbul - Adana arasındaki en etkin taşımacılık firması olan Adana Taşımacılık, nakliye hizmeti boyunca tüm riskleri üstlenerek siz değerli müşterilerine sınırsız ve sorunsuz bir hizmet sunmaktadır.

Yetki Belgelerimiz